Mobil 13 MAYIS 2011 / 18:04

Tabletler Full HD TV’yi sollayacak

Samsung devrim niteliğinde bir ekran üzerinde çalışıyor: Tablet bilgisayarlar 2560 x 1600 piksel çözünürlüğe sahip olacak.Panel üreten sayılı şirketlerden biri olan Samsung, şimdi çözünürlüğü Full HD’nin bile çok üzerine çıkan 10 inçlik ekranlar üzerinde çalışıyor. Samsung bu ekranları ilk olarak Galaxy Tab üzerinde kullanmayı planlıyor. Apple’ın iPad 3’ü de, Samsung tabletler ile beraber bu ekranı kullanan ilk ürünlerden olabilir.

WQXGA formatındaki yeni ekranlar tam 2560x1600 piksel çözünürlüğe sahip olacak. Bu çözünürlük inç başına 300 piksele denk geldiğinden yeni tabletlerin görsellik anlamında ‘aklımızı başımızdan alacağını’ söylemek mümkün.

(ed: Ancak unutmamak gerekiyor ki bu ekranlara hak ettikleri görüntüleri sağlayabilmek için güçlü bir görüntü işlemci ve bu işlemciyi besleyecek dayanıklı bir pil de gerekli olacak.)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun