Mobil 09 MART 2012 / 12:40

Tabletle dizüstü arasında fark kalmadı

Tablet bilgisayarda 13,3 inç büyüklüğe ulaşıldı

Toshiba’nın 13,3 inçlik yeni tasarımı, Nvidia’nın Tegra 3 işlemcisiyle tablet dünyasına sınıf atlatacak mı?Barselona’da geçtiğimiz hafta düzenlenen Mobile World Congress’te yeni 7,7 inçlik tablet modelini tanıtan Toshiba, İngiltere’de düzenlediği Toshiba 2012 konferansında da 13,3’lük modeli görücüye çıkardı. Pocketlint’in haberinde yer alan fotoğraflara bakıldığında ürün bir tablet değil, dizüstü bilgisayardan sökülmüş LCD monitöre benziyor.

Şimdiye kadar 7, 8, 9, 10 inç ekran büyüklüklerinin denendiği tablet bilgisayar pazarına 13 inç seviyesinden taze bir giriş yapan Toshiba, bu ürünle aynı zamanda ’dünyanın ilk 4 çekirdekli tablet bilgisayarı’nın da üreticisi oldu. Haber kaynağına göre bu tablet büyük ekran boyutuna rağmen son derece ince ve hafif bir gövdeye sahip.

Geçtiğimiz yıl IFA’da tanıtılan 10,1 inçlik AT200 modelinin bir büyük sürümü olarak düşünülebilecek bu model henüz prototip. Yani Toshiba’nın seri üretime geçip geçmeyeceği, geçerse ne zaman geçeceği belli değil. Ancak haberlere göre bu tip bir ürünün son kullanıcı tarafında hayat bulması zor. Dolayısıyla Toshiba’nın bu ürünü kurumsal pazara yönelik olarak konumlandırması mümkün.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun