Mobil 23 MAYIS 2011 / 15:15

Tablet sahiplerinin yüzde 70'i televizyon karşısında tabletlerini kullanıyor

Nielsen’in ABD’de 12 bin tablet, akıllı telefon ve e-okuyucu sahibi üzerinde yaptığı araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı.Tablet sahiplerinin yüzde 70’i ve akıllı telefon sahiplerinin yüzde 68’i cihazlarını televizyon izlerken kullandıklarını bildirdi. Bu da aslında bir dizi ya da canlı yayın izlerken insanların Twitter ve Facebook gibi ağlarda görüşlerini hemen bildirmelerinin anahtar istatistiği olarak göze çarpıyor. E-okuyucu sahiplerininse yüzde 35’i televizyon karşısında cihazlarını kullanıyor.

E-okuyucu sahiplerinin yüzde 61’i cihazlarını yataklarında kullanırken tablet sahiplerinin yüzde 57’si, akıllı telefon sahiplerinin de yüzde 51’i yataktayken cihazlarıyla vakit geçiriyor.

iPad kullanıcılarının yüzde 51’i tabletleriyle ya yatakta ya da televizyon karşısında vakit geçiriyor. Bunun yanında kullanıcıların yüzde 10’u arkadaşlarının yanında, yüzde 9’u bir şeyleri beklerken, yüzde 5’i toplantı ya da sınıfta, yüzde 4’üyse tuvaletteyken tablet bilgisayarını kullanıyor.

Ayrıntılı bilgilere http://blog.nielsen.com/nielsenwire/?p=27702 adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun