Mobil 20 NİSAN 2011 / 10:33

Symbian'lı Nokia Anna'sına kavuştu

Nokia E6, güncelleştirilen en yeni Symbian sürümü olan Anna ile çalışıyor.

Nokia, iş dünyasını hedefleyen Nokia E6 akıllı telefonu piyasaya sürdüğünü açıkladı. Cihaz geliştirilmiş metin girişi, daha hızlı tarayıcı ve yenilenmiş Ovi Haritalar gibi kullanım kolaylıkları ve yeni ikonların yanı sıra, en güncel Symbian yazılımı kullanan ilk Nokia akıllı telefonlarından biri olmasıyla öne çıkıyor.

Nokia’nın E71 ve Nokia E72 cihazlarının ardından gelen Nokia E6, QWERTY klavyesi ve yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranıyla iş dünyasında kullanılmak üzere tasarlanmış bir telefon. Cam ve paslanmaz çelik gibi malzemeler (ed: bültende bunlara en üst malzemeler diye hitap edilmiş, sanırsınız altın ve safir) kullanılarak tasarlanan cihaz istenirse iki istenirse tek elle kolayca kullanılabilen ölçülere sahip (ed: ya 3 el?). Nokia E6'nın diğer özellikleri arasında Microsoft Exchange, Microsoft Communicator Mobile ve Microsoft SharePoint yer alıyor.

Symbian Anna neler getiriyor?

Nokia E6, aynı zamanda, Symbian yazılımının en yeni ve eksiksiz (ed: ??) güncellemesini içeren cihazlardan biri olarak dikkat çekiyor. Bu güncelleme, beraberinde yeni ikonlar, geliştirilmiş metin girişi, daha hızlı internet tarayıcısı ve güncellenmiş Ovi Haritalar olmak üzere pek çok yenilik getiriyor. Yenilenen yazılım özellikle kurumsal kullanıcılar için donanım ivmeli şifreleme gibi artırılmış kurumsal güvenlik ve toplantı isteği desteği gibi yeni e-posta özellikleri sunuyor.

Symbian Anna ismi takılan bu yazılım güncellemesi önümüzdeki aylarda sevkıyatları yeni yapılacak olan Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 ve Nokia C6-01 cihazları üzerinde de standart olarak yer alacak. Güncel yazılım ayrıca daha önce sevkıyatı yapılmış olan modellere de indirilebilecek.
ETİKETLER : Anna nokia Symbian
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun