Mobil 09 TEMMUZ 2010 / 10:28

Su geçirmeyen üçlü fiş üretildi

Şu günlerde İstanbul'un bodrum katlarında yaşayanların yüreğine su serpecek bir haber...

Şu günlerde İstanbul'un bodrum katlarında yaşayanların yüreğine su serpecek bir haber...


Çocuklu ailelerin veya evi-iş yeri su basma tehlikesiyle karşı karşıya olanların en çok endişe duydukları konulardan biri su nedeniyle oluşabilecek elektrik kontağı sorunudur. Neyse ki sonunda birileri bu önemli soruna el atmayı akıl etmiş gibi görünüyor. Tayvan'daki Shohero Technologies tarafından üretilen ve GF-3041 adı verilen bu çoklu priz grubu suya dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış.

Fotoğrafta da göreceğiniz üzere üstünden foşur foşur su akarken bile fişleri söküp takabileceğiniz bu prizin tek marifeti bu da değil. Aynı zamanda ısıya da duyarlı olan priz, 100 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda bir şeylerin yandığını anlayarak elektrik akımını otomatik olarak kesiyor.

Kendisini mümkün olan en kısa zamanda buralara da bekliyoruz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun