Mobil 12 HAZİRAN 2012 / 12:04

Sony Xperia U ile müzik ve eğlence bir araya geliyor

Sony Xperia U ile müzik ve eğlence bir araya geliyor

Sony Xperia NXT serisinin en yeni üyesi Xperia U, Sony teknolojisini ve premium eğlence anlayışını bir araya getiriyor. Fizy ile birlikte geniş bir müzik deneyimi sunan Xperia U, Android işletim sisteminin tüm olanaklarını kullanıcılarına sunuyor. Sony’nin eğlenceli içeriği şık bir tasarımla buluşturma çabasının ürünü olan Xperia U, 7 Haziran’da Türkiye’de Turkcell aracılığıyla satışa sunuldu. İlk kez ve sadece Turkcell İletişim Merkezleri'nde ve Turkcell'in anlaşmalı olduğu zincir mağazalarda satışa sunulan Xperia U, benzersiz Fizy müzik deneyimini de içinde barındırıyor.

Kullancılar, Xperia U’ya bütünleşik olarak gelen Fizy sayesinde müzikçalarda dinlediği herhangi bir şarkının farklı yorumlarını ya da şarkıcının diğer tüm şarkılarını Fizy üzerinden arama ve dinleme imkanına sahip oluyor. Ayrıca Haziran sonunda gerçekleşecek TrackID güncellemesiyle kullanıcılar, TrackID uygulaması üzerinden radyoda veya sokakta duyduğu bir müziğin ne olduğunu bulup, Fizy’de aratma ve dinleme imkanını elde edebilecek.

Ses üzerine kurgulanmış özellikler

Müzik çaların içindeki xLoud ve Sony 3D surround ses teknolojileri kullanıcılara canlı ve güçlü bir ses deneyimi yaşatırken, cihaz DLNA bağlantısı sayesinde bir dokunuşla kablosuz hoparlörlere bağlanabiliyor. Xperia U'nun alt bölümünü çevreleyen saydam bant, galeride izlenen fotoğrafların ya da çalınan müziğin albüm kapağına uyumlu olarak renk değiştiriyor.

Xperia U, kullanıcının kişiliğini ve duygularını yansıtmak üzere değiştirilebilir kapaklar ve temalarla kişiselleştirilebiliyor.

Tavsiye edilen satış fiyatı 799 TL olan Xperia U, Turkcell İletişim Merkezleri'nde ve Turkcell'in anlaşmalı olduğu zincir mağazalarda, kampanyaya dahil Turkcell tarifelerine ek olarak 24 ay boyunca ayda 19 TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor.

Siyah ve beyaz olarak 2 renk alternatifiyle satışa sunulan Xperia U’nun siyah rengi için pembe, beyaz rengi için ise sarı yedek alt kapak yer alıyor.

Telefonun özellikleri şöyle:

• Mobile BRAVIA Engine destekli 3,5 inçlik Reality Display ekran
• 1 GHz çift çekirdek işlemci
• HD kayıt yapabilen, 2D ve 3D panoramik fotoğraflar çekebilen 5MP Sony kamera
xLoud ve 3D surround sound ses teknolojisi
Android 4.0 sürümüne yükseltilebilir, Android 2.3 işletim sistemi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun