Mobil 05 EKİM 2012 / 11:51

Sony, Xperia tabletlerin satışını durdurdu

Japonya’nnın önemli şirketi, henüz bir ay önce satışa sunulan yeni nesil tabletlerdeki hatalı üretim nedeniyle satışları durdururken ne zaman tekrar satılacağına karar veremedi.Tablet ve akıllı telefon pazarında kendine yer edinmeye çalışan Sony, Xperia tablet bilgisayarlarındaki hatalı üretim nedeniyle satışların durdurulduğunu açıkladı. Ekran ve kasa arasında boşluklar nedeniyle makinelerin olası su dökülmelerinde arızalanabileceği göz önüne alınarak satışlar durduruldu. Şirket, satışları sırasında tabletin su geçirmez olduğunu açıklamıştı.

Su geçirmez olması gereken tabletin Çin’deki üretim tesislerinde ortaya çıkan sorunla ilgili konuşan Sony Sözcüsü Noriko Shoji, şirketin henüz yeniden satışa ne zaman geçeceğine karar vermediğini açıkladı.

Android tabanlı Xperia tabletlerden şu ana kadar 100 bin adet dağıtıldı. Yapılan açıklamada, satılan tüm tabletlerin tamir edileceği ve olası geri çağırmaların şirket gelirlerine önemli bir etkisinin bulunmadığı belirtildi.

Xperia markasıyla akıllı telefon piyasasında yer edinen Sony, bu marka altındaki ilk tabletini çıkartarak markaya olan güvenini göstermişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun