Mobil 10 ARALIK 2012 / 15:05

Sony Xperia ailesini iki yeni modelle genişletti

Sony Xperia ailesini iki yeni modelle genişletti

Sony, Xperia akıllı telefon ailesine kattığı iki yeni model "Xperia miro" ve "Xperia J"yle birlikte kullanıcıların sosyal hayata daha hızlı dahil olmasını amaçlıyor. 

İnce tasarımıyla öne çıkan Xperia miro ve dört inçlik geniş ekranında verimli bir görüntü netliği sunan Xperia J, sahip oldukları özellikler ile kullanıcılarının sosyal ağlara ulaşmalarını sağlıyor.

Xperia miro

Kullanıcıların sosyal medyaya daha rahat dahil olmasını sağlayan cihaz, kullanıcılara kendilerine gelecek bildirimler için istedikleri renkleri seçme özgürlüğü tanıyor. Kullanıcılar, kendilerine gelecek bildirimler için istediği renkleri seçebiliyor. Facebook bildirimleri mavi renkte yanıp sönebilirken, kullanıcılara gelen çağrılar veya kullanıcıların kurdukları alamlar kendi istedikleri renkte ışık saçabiliyor. Beyaz, mavi, turkuaz, yeşil, altın sarısı, kırmızı veya mor renk alternatiflerine sahip bildirim ışıkları müzik parçaları veya galeride gezinirken de kullanılabiliyor. Renkli ışık bildirimi, sevilen sanatçı albümleri veya fotoğraflarla da eşleştirilebiliyor.

Xperia J

Sony tarafından geliştirilen ve sosyal ağ uyarıları için renkli bildirim özelliği sunan cihaz, verimli görüntü netliği ile dikkat çekiyor. Wi-Fi ve DLNA bağlantıları ile televizyon veya tabletlere entegre edilebilen Xperia J, kullanıcıların telefonlarında kurdukları dünyayı diğer elektronik cihazlara da aktarmalarını sağlıyor.