Mobil 02 OCAK 2012 / 15:47

Sony tabletin fiyatı düşüyor

Sony tabletin fiyatı düşüyor

Japon devi piyasada tutunabilmek için yeni yılda tablet fiyatını 100 dolar aşağıya çekeceğini açıkladı.Android piyasanın en fazla kullanılan işletim sistemi olmasına katkı veren şirketlerden biri olan Sony, tablet fiyatlarını düşürme kararı aldı. Şirketin Samsung ve iPad karşısında istediği pazar payını alamamasının etkisi görülmeye başlandı.

Sony Tablet S 16 GB modeli 399 dolara, 32 GB modeli ise 499 dolara piyasada yer alacak. Tabii bu fiyat değişiminin ülkemizde nasıl etki yaratacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Şimdiden yurtdışındaki alışveriş sitelerinde fiyatların düştüğü gözlemleniyor.

Tablet S farklı tasarımıyla kullanıcıların sıradan bir Android hissi elde etmesinden daha fazlasını vaat ediyor. 9.4 ekranlı, Honeycomb işletim sistemli tablette Tegra 2 işlemci ve 1GB bellek bulunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun