Mobil 26 NİSAN 2011 / 09:38

Sony S1 ve S2 tablet sahnede

Sony'nin tabletleri S1 ve S2 sahneye çıktı

Sony, farklı konseptteki iki yeni Android tabletini resmen duyurdu.Tokyo’da düzenlediği bir basın toplantısıyla uzun süredir beklenen tablet bilgisayarlarını resmen duyuran Sony, Android'li tabletleriyle farklı kullanıcılara hitap edecek.

S1 ve S2 olarak adlandırılan, sırasıyla 9,4 inç ve 5,5 inçlik çift ekranlı modelden oluşan Sony’nin tablet ailesi Android 3.0 (Honeycomb) işletim sistemini kullanıyor.

9,4 inçlik ‘Quick and Smooth’ dokunmatik ekrana ve ‘Swift’ web tarayıcısına sahip S1 modeli, nVidia Tegra 2 işlemci kullanıyor. S1 ayrıca üzerindeki kızılötesi bağlantı sayesinde başka Sony ürünleri için bir kumandaya dönüşüyor.

Çift ekranlı S2 e-kitap için

Her biri 1024 x 480 piksel çözünürlüğündeki 5,5 inçlik iki ekrandan oluşan S2 modeli ise katlanabilir yapısıyla Sony’nin kendi e-kitap okuyucu uygulamasını destekler nitelikte.

S2 sayesinde kitap okumak dışında, e-posta (tuş takımı bir ekranda, mesajlar diğer akranda kalacak şekilde) ve diğer benzer işlemler de rahatça yapılabilecek.

PlayStation sertifikalı S1 ve S2 modelleri kablosuz ağ bağlantısı dışında 3G ve 4G uyumlu olarak piyasaya sürülüyor. Ürünlerin Japonya’dan sonra ABD’de satışa çıkması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun