Mobil 24 OCAK 2011 / 08:41

Sony'nin yeni taşınabilir konsolu PSP2'de dokunmatik OLED ekran mı olacak?

27 Ocak'taki resmi duyurunun birkaç gün öncesinde Sony'nin yeni oyuncağı PSP2 için yeni iddialar ortaya atıldı. Engadget'in haberine göre Japonya'da yayınlanan Nikkei gazetesi, Sony'nin taşınabilir oyun konsolu PSP'nin yeni nesil örneği olan PSP2'de OLED dokunmatik ekran ve 3G internet bağlantısı olacağını bildirdi. Nikkei, Japonya'da bu tarz kaynaklara yakın olarak bilinen bir yayın olarak tanınıyor.

Gelen bilgiler doğruysa, bu PSP2'nin taşınabilir oyun kavramını çevrimiçi oyunlarla bütünleştirmek üzere konumlandırıldığı anlamına geliyor. Bahsi geçen bir diğer konu da PSP2'nin yeni nesil özel bir ekrana sahip olacağı ve fiziksel olarak şimdiki PSP'den daha fazla görüntüleme alanı sunacağı yönünde (ed: acaba Samsung'un mevcut cep telefonlarında kullandığı OLED ekranlardan daha ileri bir görüntüleme teknolojisi mi kastediliyor?).İlk PSP modeli 2005 yılında piyasaya sürüldüğünde taşınabilir multimedya deneyimi konusunda çıtayı bir hayli yükseltmişti. Belli ki Sony de Nintendo'nun 3 boyut hamlesine karşılık yeni PSP ile de çevrimiçi oyun ve multimedya alanında avuç içinde yeni kapılar açacak.Bakalım 27 Ocak resmi duyurusundan nasıl bir şey çıkacak...

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun