Mobil 27 OCAK 2011 / 14:36

Sony'nin taşınabilir oyun konsolu PSP2 resmi olarak ortaya çıktı (video!)

Sonunda PSP2 resmi olarak ortaya çıktı (video!)

Sony Next Generation Portable (NGP) adını verilen yeni oyun konsolu PSP2'nin PS3 ayarında işlem gücü sunduğunu iddia ediyor.

Sony bugün düzenlediği etkinlikte Next Generation Portable (NGP) adını verdiği PSP2 oyun cihazını duyurdu.5 inçlik 960 x 544 çözünürlükte dokunmatik OLED ekranla gelen PSP2, “yeni nesil taşınabilir” adını iPhone’a benzer yeni bir kullanıcı arayüzüyle tamamlıyor. Çift analog kontrol çubuklarıyla kumanda edilen cihaz, sosyal ağ oyunları ve konum tabanlı oyunlarla da desteklenecek.Dört çekirdekli ARM Cortex-A9 işlemciyle gelen cihazın mevcut kontrol seçenekleri dışında, ön ve arka ünitelerinde dokunmatik kontrol üniteleri de yer alıyor.

Ön ve arka kameralara sahip cihazda hareket algılayıcıları, içerik indirmek üzere Wi-Fi ve 3G bağlantısının yanında GPS alıcısı da barındırıyor. Depolama için flaş bellek tabanlı yeni bir kart seçeneği sunan cihazda oyunlar bu karta kaydedilebilecek,  ya da oyuna yönelik ekstra içerikler karta indirebilecek.  Sony, cihazın genel olarak el üstünde PS3’e benzer bir deneyim sunacağını vaat ediyor.

Cihazın çıkışı hakkında kesin bir tarih vermeyen Sony, olası tarihi 2011 yılı sonları olarak açıkladı. Ayrıca 3G seçeneğinin kullanılması halinde kullanıcılarla bir sözleşme imzalanıp imzalanmayacağı, cihazın pil ömrünün ne kadar süre olduğu, oyunların ne kadara mal olacağı konuları da henüz netleşmedi.İşte bu da gerçek performans videoları:Little Deviants[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Z5AkjLwqm6I[/youtube]Monster Hunter[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-4kVTuB4v68[/youtube]Uncharted[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6j6rNKXB6sw[/youtube]

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun