Mobil 14 TEMMUZ 2011 / 10:42

Sony Ericsson Xperia Neo Türkiye’de

Android tabanlı Xperia Neo, 8,1 megapiksellik HD kamerasıyla dikkat çekiyor.Xperia Neo’da, 3,7 inçlik büyük ekranı ve Sony Exmor R sensörlü 8.1 megapiksellik HD kamera bulunuyor. Sony Exmor R sensörlü 2,46x “akıllı zum” ve 16x dijital zum bulunuyor.

Siyah-lacivert, kırmızı ve gümüş seçenekleri bulunan telefonda bulunan tuş ile fotoğraf makinesi gibi düğmesine basarak resim çekilebiliyor. VGA ön kamerası ile Xperia Neo, Skype video chat dahil her türlü görüntülü görüşme seçeneğini sunuyor. Xperia neo’nun 16 milyon renk üreten ekranının arkasındaki Sony Mobile Bravia Engine ve Reality Display teknolojisi bulunuyor.

Xperia Neo’da neler yeni?

Xperia Neo en son Android sürümü ile geliyor (Gingerbread 2.3) ve bu sürüm 2.3.3’e güncellenebiliyor. Pil tüketimini azaltan Sony Mobile Bravia Engine teknolojisi ise Xperia Neo’nun 1500 mAh’ik güçlü pilinin çok daha uzun süre dayanmasını sağlıyor. Xperia Neo ile cebinizi televizyona mini HDMI ile bağlayabilir, telefonunuzdaki resimlerle videolarınızı TV’nizin kumandası ile tarayabilirsiniz. Xperia Neo’nun multi-touch (çoklu dokunma) özelliğine sahip 3,7 inçlik hassas dokunmatik ekran barındırıyor.

32 GB’a kadar SD kart desteği sunan Xperia Neo, yüksek depolama kapasitesinin yanı sıra hot-spot denilen 3G kablosuz modem özelliği ile diğer cihazlarınızı da internete bağlıyor.