Mobil 25 TEMMUZ 2016 / 11:54

Sony'den yeni USB Tip-C taşınabilir şarj cihazı

Sony'nin yeni taşınabilir şarj cihazı CP-SC10 10.000mAh pil kapasitesi ve iki adet USB Tip-C yuvasına sahip.

Sony, gün içinde şarjlarının bitmesinden endişelenen kullanıcılar için yeni taşınabilir şarj cihazını piyasaya sürdü. Üzerinde çift USB Tip-C yuvası bulunan ve 10.000mAh pil kapasitesine sahip CP-SC10, iki taşınabilir cihazı aynı anda toplam 6.0A çıkış ile şarj edebiliyor. CP-SC10’un prize takılıyken de şarja imkân vermesi, kullanıcıların hem taşınabilir şarj cihazlarınıı hem de USB Tip-C’ye sahip cihazlarını aynı anda şarj edebilmesini sağlıyor. CP-SC10’un 3.0A şarj girişi de sıradan bir USB-A taşınabilir şarj cihazına kıyasla iki kat daha hızlı.

Sony’nin Melez Jel Teknolojisinden yararlanan lityum iyon polimer piller, yaşam döngüsü boyunca bin defaya kadar şarj edilebiliyor. Üstelik bininci şarjın ardından pil kapasitesinin yüzde 90’ını koruyabiliyor. Kullanıcılar, aynı zamanda bu şarj cihazını bilgisayar veya AC adaptörü üzerinden şarj etmek arasında seçim yapabiliyorlar.
 
Sony, yeni USB Tip-C Taşınabilir Şarj Cihazlarıyla uyumlu olmak üzere USB Tip-C AC Adaptörü CP-AD3’ü de piyasaya sürdü. Bu adaptör USB Tip-C taşınabilir şarj cihazlarını şarj etmesinin yanında ve en fazla 3.0A çıkışa sahip herhangi bir USB cihazı şarj edecek standart bir güç adaptörü olarak da kullanılabiliyor.
 
CP-SC10 USB Tip-C Taşınabilir Şarj Cihazı Gri, Gümüş ve Altın renklerde sunulurken CP-AD3 USB Tip-C AC Adaptörü ise beyaz renkte sunuluyor. Yeni ürünler, Ağustos 2016’dan itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. 
ETİKETLER : Sony
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun