Mobil 18 EYLÜL 2012 / 10:56

Skyscanner mobil uygulaması artık Blackberry'le de uyumlu

Skyscanner artık Blackberry'le de uyumlu

Uçak bileti arama ve karşılaştırma motoru Skyscanner, iPhone, iPad, Android ve Windows Phone’lardan sonra BlackBerry ile de uyumlu hale geldi. 

BlackBerry ile de uyumlu hale gelen uygulama sayesinde BlackBerry kullanıcıları,  BlackBerry Messenger aracılığıyla dünyanın neresinde olursa olsun, seyahatlerini planlayabilme ve en uygun uçuş alternatiflerini paylaşabilme imkanına sahip olacaklar.

Bunun yanı sıra Android uygulamasına da yeni bir “widget” ekleyen Skyscanner, kullanıcılarının anlık güncellemelerini takip etmelerine olanak sağlıyor. Bu yeni “widget” sayesinde, uçak bileti fiyatlarındaki değişiklikler veya belirli bir tarih aralığında aranan durak bilgileri akıllı telefon ve tabletlerin ekranından takip edilebiliyor.

Kullanıcı dostu tasarıma sahip Android uygulaması kullanıcıların, uçak bileti arama detaylarını, uçak kalkış-iniş zamanı, havayolu ve fiyata göre filtreleyebiliyor. Android kullanıcıları, ayrıca uçuş detaylarını e-posta, Facebook ve Twitter üzerinden paylaşabiliyor.

Ayda 30 milyondan fazla ziyaret edilen Skyscanner sitesine, ziyaretçilerin yüzde 30’u cep telefonu veya tablet üzerinden ulaşıyor. Toplam 10 milyondan fazla indirilen uygulamanın esnek, kullanıcı dostu ve karşılaştırmalı uçak bileti arama uygulaması, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar tarafından her beş saniyede bir indirilmeye devam ediyor. Bu yoğun ilginin altında yatan faktörlerden biri de, uygulamanın “her yer” seçeneği. Bu seçenek sayesinde kullanıcılar, tüm durakları fiyat aralığına göre sıralayabildikleri gibi belirli bir hafta, ay ya da yıl için bütün uçuş seçeneklerine de erişebiliyor.

BlackBerry kullanıcıları, uygulamayı bu adresten ücretsiz olarak indirilebilir. Android’in yeni widget’ını ekranında görmek isteyen kullanıcılar da bu adresi ziyaret edebilirler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun