Mobil 23 AĞUSTOS 2011 / 11:26

Skype toplu mesajlaşma sistemi GroupMe’yi satın alıyor

Microsoft’un satın almasının ardından Skype büyümeye devam ediyor ve mesajlaşma servisini geliştirmek için çalışıyor.Skype’dan yapılan açıklamaya göre şirket, toplu mesajlaşma imkanı sağlayan GroupMe’yi satın alıyor. Satın alma Skype’a hızla büyüyen mobil grup mesajlaşma pazarında önemli bir pay verecek. Skype GroupMe servisleriyle kullanıcılarını bir arada tutacak ve ortak konuşmalar yapmasını sağlayacak.

Mesajlaşma servisleri hızla gelişiyor. Kısa süre önce Facebook da akıllı telefonlardaki uygulaması üzerinden anında mesajlaşma servisi sunmaya başlamıştı.

Henüz geçtiğimiz yıl kurulan GroupMe, toplu mesajlaşma hizmetinin dışında konferans görüşmeleri, fotoğraf paylaşma ve konum paylaşma servisleri sunuyor. Bu servisler iPhone, Android, BlackBerry ve Windows Phone 7 akıllı telefonlarda kullanılabiliyor.

Skype, 2003 yılında kuruldu ve Microsoft tarafından 8.5 milyar dolara satın alındı. Web üzerinden telefon görüşmeleri, video sohbet ve anında mesajlaşma hizmetleri sunan Skype, birçok servisini bedava sunarken, normal telefonları bilgisayardan aramak için belli bir bedel alıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun