Mobil 16 MART 2009 / 14:35

Siemens sosyal ağlarla verimliliği artıracak

Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri, SAP uzmanları ile birlikte bir açık kaynak aracı olan ESME’yi (Enterprise Social Messaging Experiment) tasarladı.

Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri, SAP uzmanları ile birlikte bir açık kaynak aracı olan ESME’yi (Enterprise Social Messaging Experiment) tasarladı.


ESME, herhangi bir konuda özel uzmanlığı olan kişileri kurulan ağda bir araya getirerek birbirleri arasında bilgi alışverişi yapabilmelerine olanak tanıyor. Klasik e-posta yazışmasından farklı olarak ESME, kullanıcının iletişim ihtiyaçları üzerinde kapsamlı kontrole sahip olmasını sağlıyor. J2EE standartlarına uygun olan ESME, çok sayıda farklı uygulama sunucularında çalışabiliyor.  


ESME kullanıcısı SMS benzeri kısa mesajlar gönderebiliyor ve bilgileri sınıflandırmak için anahtar kelimeler kullanıyor. Ayrıca kullanıcı, iletişim faaliyetlerini en çok ilgisini çeken kişilere, sistemlere ve konulara odaklama seçeneğine sahip bulunuyor. Sonuç olarak kendiliğinden organize olan iletişim grupları ortaya çıkıyor.


İçerisinde kullanıcı grupları ve farklı profiller barındıran sistem, çalışanların klasik iletişim yöntemlerinde olduğundan çok daha yakın işbirliği içerisinde çalışabilmelerine olanak tanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun