Mobil 22 OCAK 2009 / 12:06

SGK'nin yeni nesil ağ altyapısına 3Com imzası

Sosyal Güvenlik Kurumu, 81 ildeki merkezlerinde yerel alan ağ altyapısını 3Com anahtarlarıyla yeniliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu, 81 ildeki merkezlerinde yerel alan ağ altyapısını 3Com anahtarlarıyla yeniliyor.


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Türkiye genelindeki mevcut ve yeni kurulacak olan Sosyal Güvenlik İl ve Merkez Müdürlüklerinin ağ altyapısını 3Com ile yapılandıracak. Aralık ayında gerçekleştirilen ihale, 85 adet modüler ve 263 adet yığınlanabilir anahtar ekipmanını kapsıyor.


İhale kapsamında seçilen 3Com anahtarlar, kesintisiz olarak çalışmaya olanak tanıyacak yüksek süreklilik, uzun kullanım ömrü, güçlü güvenlik ve yeni teknolojileri destekleme gibi özellikleri taşıyor. Bu sayede SGK’nın tüm ses ve veri altyapısını taşıyabilecek yeterliliği sunuyor. 3Com anahtarlar sayesinde SGK altyapısı, IP tabanlı telefon, IP tabanlı güvenlik kamerası çözümleri, ağ temelli güvenlik çözümleri gibi pek çok uygulamayı hayata geçirebilecek. 


3Com sayesinde kurumların yüksek performanslı yeni teknoloji ağ altyapı çözümleri için çok yüksek bedeller ödemesine gerek kalmadığını belirten 3Com Türkiye Ülke Müdürü Nurper Rodoplu, "Kurumlar, günümüz ekonomik şartlarında, yüksek kaliteli çözümlere daha düşük maliyetlerle sahip olmayı tercih ediyor. 50 milyonun üstünde kişiye hizmet veren SGK gibi bir kurumun 3Com çözümlerini seçmesi, 3Com’un ne kadar güvenli, sağlam, rekabetçi bir teknoloji ve fiyat avantajı sunduğunun en önemli kanıtıdır” dedi.


SGK Donanım ve Altyapı Hizmetleri Daire Başkanı Adem Onar ise yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti: "Son yıllarda dünyada ve Türkiye’de yaşanan güvenlik saldırılarının sayı, çeşit ve yöntemlerinin artması, şirket ve kurumları güvenliğe daha fazla önem vermeye yönlendiriyor. Geçmiş yıllarda güvenlik konusunda en büyük yatırımı banka ve özel şirketler yaptı. E-dönüşüm, e-devlet gibi projelerle kamu kesiminin güvenlik yatırımları artış gösterecek. 2008 yılında tahmini bedeli 175 milyon YTL’lik mal ve hizmet alımını doğru şekilde düzenlenen ve rekabete olanak tanıyan ihaleler sonucunda sadece 40 milyon YTL gibi bir tutara gerçekleştirdik. Üstelik bu altyapının hayata geçmesiyle işletim maliyetlerimizde de önemli tasarruflar sağlamayı hedefliyoruz.” 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun