Mobil 13 HAZİRAN 2012 / 17:10

Seçtiğiniz televizyonu odanızda görmeden satın almayın

Televizyonu odanızda görmeden satın almayın

Yeni bir elektronik cihaz almak her insan üzerinde bir heyecan uyandırır. Hele bu cihaz televizyonsa işin rengi iyice değişir. TP Vision’un bu doğrultuda geliştirdiği uygulama birçok insanın ilgisini çekecek türden. Akıllı telefon kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan uygulama sayesinde tüketiciler almak istedikleri Philips marka televizyonun evlerinde nasıl görüneceğini sanal olarak görme fırsatı yakalarken, kendilerine en uygun televizyonu seçme şansına da sahip olacaklar. Zenginleştirilmiş Gerçeklik teknolojisini kullanan uygulama, kullanıcıların daha önceden belirlediği bir ZG noktasına, merak ettikleri TV'yi yerleştirmesi ve çalıştırmasıyla başlıyor. Sonrasında cihazlarını işaretleyiciyle doğrultan kullanıcılar, seçtikleri TV'nin 3 boyutlu sanal modelinin belirledikleri noktada görüntüleyebiliyorlar.

Müşterilerin bütçeye, ekran boyutuna, tasarıma ve görüntü kalitesine ya da bunların birleşimine bağlı olarak doğru TV'yi bulmasına olanak veren uygulama, her kriterin nasıl belirleneceği konusunda etkileşimli öneriler ve kullanıcıya ve ortama en uygun TV ile ilgili tavsiyeler veriyor.

Şu an için ücretsiz olarak İngiltere, Almanya, Fransa ve Brezilya ve Türkiye’de kullanılan TV Satın Alma Kılavuzu uygulaması, bu adresten Android ve iOS seçenekleriyle indirilebilir.