Mobil 07 EYLÜL 2011 / 10:45

Seagate depolamada 4 TB’a ulaştı

SSD’ye karşı ellerindeki tek koz olan ‘fiyat/kapasite’yi oynayan sabit disk üreticileri 3,5 inçlik alanı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyor. Mekanik depolama, SSD’lere (Solid State Drive) karşı varolma mücadelesine devam ederken depolama kapasitesi kozunu en iyi şekilde oynuyor. Seagete son olarak 4 TB’a çıkardığı 3,5 inçlik sabit disklerini GoFlex Desk serisi harici depolama ürünlerinde kullanmaya başladı.Bu sayede piyasadaki ‘tek diskle en yüksek kapasiteyi sunan üretici’ unvanını alan Seagate, 4 GB’lık GoFlex Desk’i kendi sitesinde 250 dolar fiyat etiketiyle satışa sundu. USB 3.0 desteği bulunan ürünün opsiyonel olarak FireWire 800 sunulan bir sürümü de önümüzdeki aylarda piyasada olacak.

(Ed: USB 3.0, FireWire ve eSATA gibi bağlantı seçenekleri depolama kapasiteleri artan harici diskler için hayati önem taşıyor. Çünkü kapasite arttıkça depolanan veri miktarı da arttığından veri transferlerinin çok daha hızlı olması gerekiyor.)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun