Mobil 02 NİSAN 2009 / 12:44

Schneider ile mühendislik kariyerine erken adım

Schneider Electric, ilkini farklı sektörlerden profesyoneller için gerçekleştirdiği Vijeo Citect Tasarım Yarışması’nı bu kez üniversite öğrencileri için düzenliyor.

Schneider Electric, ilkini farklı sektörlerden profesyoneller için gerçekleştirdiği Vijeo Citect Tasarım Yarışması’nı bu kez üniversite öğrencileri için düzenliyor.


Türkiye'nin dört bir yanından katılımın gerçekleştiği yarışma, kariyerine erken başlamak isteyen üniversite öğrencilerini bekliyor. Türkiye'deki tüm üniversitelerin Mühendislik Fakültelerindeki lisans ve yüksek lisans  öğrencilerine açık olan 


2. Vijeo Citect Scada Yarışması'na başvuru www.vijeocitect.com adresi üzerinden online olarak form doldurularak yapılıyor. Öğrenciler Vijeo Citect yazılımını ücretsiz olarak web sitesinden indirerek, kendi seçtikleri sektörde, içerisinde trend ve raporlama sayfalarının da bulunduğu en az 4 Scada sayfasından oluşan bir tasarımla yarışmaya katılıyorlar.


Schneider Electric İK Direktörü Aylin Olsun yaptığı açıklamada Vijeo Citect Scada Tasarım Yarışmasının,öğrencilerin hem teorik bilgilerini gerçek hayatta kullanmalarına, hem de endüstriyel bir tesisin prosesini yakından tanımalarına olanak sağladığını belirtti. Olsun ayrıca, bu yarışma sayesinde vijeo citect eğitimi alan öğrencilerin kendilerini şimdiden bir adım öne taşıyarak iş dünyasında iyi bir referansa sahip olacaklarını söyleyerek, Schneider Electric olarak mühendislik öğrencilerinin kariyerlerine yaptıkları katkıdan dolayı son derece memnuniyet duyduklarını da sözlerine ekledi.


2.Vijeo Citect Scada Yarışması'na katılan öğrenciler www.vijeocitect.com sitesindeki eğitim dökümanlarının yanısıra, online eğitim videoları aracılığıyla vijeo citect eğitimi alabiliyor. Bunun yanı sıra sorularının cevaplarını aynı siteden online olarak görüntüleyebiliyorlar. Yarışmanın birincisi, Schneider Electric'in yurtdışındaki bir merkezinde staj yapacak ya da dilerse bir arkadaşıyla Interrail'in Avrupa seyahatine katılacak. Ayrıca bir diz üstü bilgisayarın da sahibi olacak. İkincilik ödülünü kazanan, öğrenci ise Schneider Electric Türkiye'de staj yapma olanağının yanı sıra bir diz üstü bilgisayarın da sahibi olacak. Üçüncü ise, hem Schneider Electric Türkiye'de staj yapma hakkı, hem de Iphone kazanacak.


Schneider Electric tarafından 2.kez düzenlenen ve başvuru kabulünün 15 Mart'ta başladığı Scada Vijeo Citect Yarışması'na proje gönderi süresi 15 Haziran 2009'a kadar devam edecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun