Mobil 03 TEMMUZ 2014 / 09:38

Satellite L serisi çıktı

TNB Bilgisayar, Satellite L50/L50D ve Satellite L70 modellerinden oluşan yeni L serisi notebook’ları tanıttı.
TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri yeni L serisinde yer alan 39.6 cm (15.6 inç) Satellite L50/L50D ve 43.9 cm (17.3inç) Satellite L70 modelleriyle geniş multimedya özellikleri sunuyor.

Satellite L50/L50D; 10 noktalı dokunmatik ekran ve Full HD özelliklerine sahip. Ergonomik tasarımıyla öne çıkan Satellite L50/L50D geniş clickpad’li çerçevesiz klavyeleriyle gelişmiş bir dokunsal geribildirim sağlıyor. DTS Sound özelliğinin zenginleştirilmesiyle yükseltilen sesler, geliştirilen baslar ve ileriye taşınan tanımlama özellikleri elde ediliyor. Ayarları SkullcandyTM tarafından yapılan stereo hoparlörlerin ilave edilmesiyle, kullanıcılar film izlerken, oyun oynarken veya müzik dinlerken tam bir ton dengesine sahip gerçekçilikte, bozulmalardan uzak üstün ses kalitesini deneyimleyebiliyorlar.
Paylaşımsız grafik işlemci seçeneği 

L50 ve L70 modellerinde 4. nesil Intel Core i7’ye kadar işlemciler yeni dahili görseller sağlıyor. Satellite L Serisi ayrıca, kullanıcının gereksinimlerine göre bütünsel ya da paylaşımsız grafik işlemci seçenekleri sunuyor. Entegre Intel HD grafik işlemciler tüm ekran boyutlarında mevcutken, oyun meraklıları için geliştirilmiş en yeni AMD RadeonTM R Serisi GPU’lar yoğun kullanım esnasında çok daha yumuşak ve çoklu işlem sağlayan hızlı yanıtlı performansa sahipler. Ek olarak, Satellite L70 modeli sahip olduğu AMD Radeon R9 M265X grafik işlemci ve 2GB kapasiteli GDDR5 VRAM sayesinde görseller üzerinde akıcı bir düzenleme ve oyun deneyimi sunuyor. L70 modeli, büyütülmüş ekran boyutu ve 6 saate kadar geliştirilmiş batarya ömrü özel bir çözüm sunuyor.
Full HD veya HD seçenekleri ve L70/L70D modellerinde HD+ opsiyonu ile tüm içerikler notebook ekranında net olarak görüntülenebiliyor. Toshiba’nın dahili Resolution+ teknolojisi video ve fotoğraf içeriklerini gelişmiş bir izleme deneyimi için gerçek zamanlı olarak analiz ediyor ve iyileştiriyor. 1 TB’a kadar geniş dahili depolama kapasitesi, kullanıcıların favori içeriklerini diledikleri yere beraberlerinde taşıyıp paylaşabilecekleri anlamına geliyor. İki adede kadar USB 3.0 dahil toplam dört adede kadar USB girişi, diğer cihazlara hızlı ve kolay veri aktarımı, fotoğraf yükleme ve video paylaşma olanağı tanıyor. Bu girişlerden bir tanesi uyku modunda şarj özelliğine sahip olduğundan, notebook açık konumda olmasa bile cep telefonu ya da MP3 player bağlanıp şarj edilebiliyor. Kabloya gereksinim duymadan büyük ekranda görüntüleme sağlayan Wi-Fi Certified Miracast özelliği tüm modellerde standart olarak bulunurken, bazı modeller Intel Wireless Display2 özelliğine de sahip. Notebook HDMI aracılığıyla bir HD TV’ye bağlandığında ise, içerikler yüksek tanımlı detaylarda izlenebiliyor; kimi modellerde ise notebook uyumlu bir Ultra TV’ye bağlandığında içerikler Ultra HD olarak görüntülenebiliyor.

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun