Mobil 27 ARALIK 2011 / 14:47

Sanal masaüstü makineler Kindle, Mac ve Linux'a geliyor

Sanal masaüstü Kindle, Mac ve Linux'a geliyor

VMware, daha önce Android ve iPad'de kullanılabilen Windows Sanal Masaüstü çözümünü Kindle Fire, Mac ve Linux’a getiriyor.Her geçen gün daha fazla insan okullarında ve işlerindeki bilişim ihtiyaçlarına en uygun cihazları seçebilme özgürlüğünü istiyor. Sanallaştırma ve bulut altyapısında hizmet veren VMware, Android ve iPad’ler için kullanılan popüler VMware View istemcilerinin güncellemelerini ile Kindle Fire, Mac ve Linux için yeni VMware View istemcilerini duyurdu.

Mac ve Linux için yeni VMware View istemcileri, BT bölümlerinin çalışanlara kendilerinin tercih ettiği cihaza özel tasarlanmış kolay erişilebilir, yüksek güvenliğe sahip masaüstü sanallaştırma deneyimi sunarak daha hızlı, üretken ve bağlı çalışanlar yaratmalarına olanak tanıyor.

Her ne kadar günümüzde yeni cihazlar tüm sektörlerde hızla artıyorsa da, bu trendin en yoğun görüldüğü alan eğitim sektörü. Mac ve Windows masaüstlerini destekleyen laboratuvarların yanı sıra öğrenciler de OS X, Windows ve diğer platformları destekleyen kendi tabletlerini, dizüstü bilgisayarlarını ve bilgisayarlarını getiriyorlar.

Bu çözüm sayesinde daha esnek, merkezden yönetilen bilgi işlem modeli BT bölümleri daha geniş kontrol olanağı ve son kullanıcılar en yüksek sayıda cihazdan kendi masaüstü makinelerine ulaşma özgürlüğü buluyor.