Mobil 23 ARALIK 2011 / 18:05

Samsung Wave 3 Türkiye’de satışa sunuldu

Samsung Wave 3 Türkiye’de satışa sunuldu

Samsung’un geliştirdiği bada 2.0 işletim sistemi ile çalışan Wave 3, bin 250 liradan kullanıcılarla buluşacak.Samsung Wave 3, 4 inç Super AMOLED ekran, 1.4 GHz işlemci ve HSPA bağlantıyı 9.9 milimetrelik metal bir gövdede buluşturuyor.

Wave 3, Samsung’un mobil cihazlarda çalışan, kişiye özel mobil iletişim hizmeti ChatON ile küresel platformlar arası iletişim hizmeti sunarak; tüm kontakları anında birbirine bağlıyor. Akıllı telefon kullanıcıları ile, normal telefon kullanicilarini ortak bir platformda bulusturan ChanON grup sohbeti özelliğiyle küçük topluluklar yaratmayı mümkün kılıyor. ChatON ayrıca, web sitesi üzerinden cep telefonu ve kişisel bilgisayar arasında dosya paylaşımı ve mesajlaşmaya olanak tanıyor.

Samsung Wave 3, Türkiye’de metalik siyah rengi ile bin 249 lira tavsiye edilen son kullanıcı fiyatından satışa sunuldu. Ancak Android gibi yaygın bir işletim sistemi ve devasa uygulama ağı düşünüldüğünde bada bulunan bir telefona bin liranın üzerinde vermek pek rasyonel görünmüyor.