Mobil 24 AĞUSTOS 2011 / 18:24

Samsung gelişmekte olan ülkeleri hedef aldı

Galaxy serisiyle önemli bir pazar payı elde eden Samsung, dört yeni akıllı telefonuyla orta ve düşük alım gücüne sahip kullanıcıları gözüne kestirdi.Geçtiğimiz günlerde Apple’ın daha ucuz iPhone 4’ü piyasaya sunacağını açıklamasının ardından Samsung da Galaxy serisinde daha uygun fiyatlı modelleri çıkaracağını açıkladı.

İkinci çeyrekte Nokia’nın 10 yıllık hegamonyasına son veren Apple ve Samsung, dünyanın en büyük iki üreticisi olmayı başardı. İki şirket de daha fazla büyüme ve gelişmekte olan ülke piyasalarında güçlenebilmek için gayret gösteriyor.

Samsung yaklaşık 200 dolarlık akıllı telefonlarıyla gelişmekte olan ülke piyasalarına girmeyi hedefliyor. Koreli şirkete göre, 2015 yılında akıllı telefon piyasasının yarısından fazlası 200 doların altındaki modellerden oluşacak.

Dört yeni akıllı telefon tanıtıldı

Orta-üst seviye Galaxy W’de 3,7 inç ekran bulunuyor. 1.4 GHz tek çekirdekli işlemci bulunan telefonda, 5 megapiksel kamera ve Android 2.3 işletim sistemi bulunuyor.

[caption id="attachment_33482" align="alignnone" width="286" caption="Samsung Galaxy W"][/caption]

Galaxy M Pro 9.97 mm inceliğinde ve fiziksel Q klavye barındırıyor. Daha çok iş telefonu sınıfında yer alan cihazda Exchange Active Sync, Sybase Afaria, CISCO Mobile ve CISCO WebEx gibi kurumsal çözümler de bulunuyor.

[caption id="attachment_33481" align="alignnone" width="329" caption="Galaxy M Pro"][/caption]

Tanıtılan üçüncü telefon Galaxy Y oldu. 3 inçlik dokunmatik ekranlı telefon, oldukça uygun fiyatla kullanıcıyla buluşması bekleniyor.

[caption id="attachment_33480" align="alignnone" width="306" caption="Galaxy Y"][/caption]

Galaxy Y Pro da yine uygun fiyatlı bir iş telefonu olarak öne çıkıyor.

[caption id="attachment_33479" align="alignnone" width="303" caption="Galaxy Y Pro"][/caption]

“HP’nin PC bölümünü almayacağız”

Bu arada HP’nin açıklamalarının ardından ortaya çıkan haberlerde Samsung’un HP’nin kişisel bilgisayar bölümünü satın alabileceği belirtilmişti. Şirket böyle bir planı bulunmadığı konusunda resmi açıklamada bulundu.