Mobil 01 ŞUBAT 2011 / 11:05

Samsung Galaxy Tab meğer 2 milyon satmamış, 2 milyon dağıtılmış

2 milyon tane Galaxy Tab satıldı diyorlardı ama öyle görünüyor ki 2 milyon sadece mağazalara dağıtılan miktar. Müşterilerin gerçekten satın aldığı tablet sayısının çok daha az olduğu ve 2 milyonun önemli bir kısmının rafta kaldığı söyleniyor.

Samsung'un bundan birkaç gün önce açıkladığı "2010 yılının 4. çeyreğinde 2 milyon Galaxy Tab satıldı" haberlerinin içinin pek de dolu olmadığı, zira bu rakamın satış değil dağıtım rakamları olduğu ortaya çıktı. Üstelik gerçek satış rakamlarının da dağıtım rakamlarının oldukça altında olduğu söyleniyor. Kaynak? Samsung mobil bölümünün başındaki kıdemli başkan yardımcılarından Lee Young-hee.Tabii Young-hee, gerçek satış rakamlarının dağıtım miktarından daha düşük olduğunu kabul etmekle birlikte bunu normal karşıladıklarını ve mevcut satışların kendilerini mutlu etmeye yettiğini ifade etmekten geri durmamış.Peki ya gerçek satış rakamları? Şimdilik açıklanan bir şey yok.Detayları bu adreste bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun