Mobil 05 EYLÜL 2011 / 08:39

Samsung Galaxy Tab 7.7'nin de satışı durduruldu

Samsung IFA’da yeni tabletini sergileyemedi

Samsung, Alman mahkemesinin verdiği satışları durdurma kararının ardından yeni tableti Galaxy Tab 7.7'yi Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarında sergilemekten vazgeçtiğini açıkladı.Düseldorf’taki mahkemenin Galaxy Tab 7.7’nin satışını durdurma kararı Berlin’de başlayan IFA’nın açılışıyla birlikte geldi. Daha önce de Almanya’da Galaxy Tab 10.1’in satışı geçici olarak durdurulmuştu.

Samsung’un Galaxy tablet serisine kattığı son ürün olan 7.7 inçlik Galaxy Tab, 5.3 inç Galaxy Note ile birlikte tanıtılmıştı. Galaxy Note ile Samsung, akıllı telefonlarla tabletler arasındaki boşluğu doldurmayı hedeflemişti. Bazıları için Galaxy Note 5.3, dev bir akıllı telefon ya da cüce bir tablet farksız görünüyor.

Samsung’tan yapılan açıklamada, henüz 7.7 inçlik tabletin piyasaya sürülmediği ancak mahkeme kararına saygılı oldukları için fuarda sergilenmesini istemedikleri ifade edildi.

[caption id="attachment_33792" align="alignnone" width="455" caption="Samsung Galaxy Tab 7.7"][/caption]

Samsung ve Apple arasındaki akıllı telefon ve tablet patent davaları Nisan ayından bu yana sert şekilde devam ediyor. Apple en büyük rakibi Android işletim sisteminin en büyük üreticisi Samsung’u hedef alan davalar açıyor. Avrupa, ABD, Güney Kore ve Avustralya’da devam eden davalarda Apple, Samsung ürünlerinin tasarım ve hissiyat olarak tamamen kopyalanarak üretildiğini iddia ediyor.

Davalar sırasında Almanya’da Galaxy Tab 10.1’in satışına geçici olarak durdurma kararı getirilmişti. Bunun yanında Avustralya’da da Samsung tablet satışları iki kez ertelenmişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun