Mobil 04 MAYIS 2012 / 13:57

Samsung Galaxy S III tanıtıldı

Galaxy S3 ile ilgili tüm merak edilenler

Samsung Electronics, Galaxy S III'ü Londra’da düzenlenen uluslararası bir toplantıda tanıttı. Cihazın 4.8 inç  HD Super AMOLED ekranı ve dört çekirdekli işlemcisiyle dikkat çekiyor.Samsung’un uzun süredir beklenen akıllı telefonu Galaxy S3 tanıtıldı. İşte cihazla ilgili tüm merak edilenler:

  • 4.8 inç HD Super AMOLED ekran,

  • 1,280'e 720 ekran çözünürlüğü

  • Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi

  • 8 megapiksel arka, 1.9 megapiksel ön kamera

  • 1080p video çekimi

  • 32nm 1.4GHz dört çekirdekli ARM's Cortex-A9 işlemci

  • 16, 32 ve 64 gigabayt depolama seçeneği

  • Dropbox ile 50 gigabayt depolama alanı konusunda anlaşma

  • Bluetooth 4.0

  • Yakın alan iletişimi (NFC)


Android 4.0 bulunuyor

Beklendiği gibi cihaz Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile çıkıyor. Bu işletim sisteminin yanı sıra Samsung’un kendi geliştirdiği ses kontrolü bilgi arama olanağı ve temel cihaz-kullanıcı iletişimine ek olarak, cihazın kontrolü ve komutlar ile ilgili işlevler sunuyor.

İşlemcisi

S3’te Exynos 4 Quad isimli işlemci kullanıldı. 32nm 1.4GHz dört çekirdek ARM’in Cortex-A9 işlemcisi, Samsung’un ifadesine göre, yüzde 20 daha az enerji harcıyor. Bu işlemciyle aynı anda birkaç video izlemek bile mümkün. Samsung’un cihaz çözümleri bölümünün başındaki Taehoon Kim, “Dört çekirdek işlemci ile çok daha fazla çoklu işlem özelliği sunulabiliyor. Ayrıca işlemci daha az enerji harcadığı için pil konusunda bir sorun yaşanmıyor” dedi.

Çözünürlük ve ekran boyutu artırıldı

Super AMOLED ekran bulunan Galaxy S3, 1280’e 720 çözünürlük sunuyor. S2’nin ekranı 4.3 inç iken, üçüncü nesil Galaxy’nin ekranı 4.8 inç.Depolama ve Hafıza

S3’ün 16, 32 ve 64 gigabaytlık sürümleri bulunuyor. Ayrıca microSD kart yuvası ile genişletilebilen hafıza sunan Samsung, HTC’nin yaptığı gibi DropBox ile anlaşarak kullanıcılarına bulut üzerinde 50 gigabaytlık depolama alanı sunuyor.

8 megapiksel kamera ile yüz tanıma

Cihazın arka tarafında LED flaş ve 8 megapiksel kamera yer alıyor. Bu kamera ile 1080p ile yüksek kalitede video çekimi yapmak mümkün. Bir önceki modele göre bir değişiklik olmadığı için bu konuda Samsung biraz hayal kırıklığı yarattı denebilir. 1.2 megapiksellik ön kamera ile 720p çekim yapılabiliyor.

iPhone’daki gibi Bluetooth 4.0 Galaxy’ye geldi

3G/HSDPA ve HSPA+ uyumlu Galaxy S3, 802.11a/b/g/n ile WiFi bağlantısı sunuyor. Enerji tasarrufu sağlayan Bluetooth 4.0 bulunan cihaz, micro USB yuvası ile de yeni nesil televizyonlara bağlanabiliyor.Galaxy S III yüzünüzü, sesinizi ve hareketlerinizi algılıyor

‘Smart Stay’ özelliği sayesinde Galaxy S III, telefonunuzu nasıl kullandığınızı anlıyor (kitap okumak, Web üzerinde gezinmek gibi) ve ön kamera gözlerinizi belirleyerek, telefon ekranının parlak ışık düzeyini koruyarak izleme zevkinizi sürekli kılıyor.

S Voice, bilgi arama olanağı ve temel cihaz-kullanıcı iletişimine ek olarak, cihazın kontrolü ve komutlar ile ilgili güçlü işlevler de sunuyor. S Voice ile kullanıcılar şarkı dinleyebilir, sesi yükseltip kısabilir, kısa mesaj ve e-posta gönderebilir, randevuları planlayabilir veya otomatik olarak kamerayı çalıştırıp fotoğraf çekebilir.

Samsung Galaxy S III, Mayıs sonu itibariyle Avrupa'da, devam eden süreçte ise tüm dünya pazarlarında satışa sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun