Mobil 12 KASIM 2012 / 18:33

Samsung Galaxy S III için Android 4.1 güncellemesi yayımlandı

Samsung Electronics, Galaxy S III’’e yönelik Android 4.1 (Jelly Bean) yazılım güncellemesinin, Türkiye’deki kullanıcılar için hazır olduğunu açıkladı.Galaxy S III için sunulan Android 4.1 Jelly Bean yazılım güncellemesi PC senkronizasyon yazılımı KIES üzerinden indirilebilir.

IDC’nin şekillendirdiği rapora göre, Android ekosistemi, akıllı telefon pazarının yüzde 75’ine sahip olurken, Apple’ın iOS işletim sistemi yüzde 14.9’da kaldı. Üçüncü çeyrekte 181 milyon akıllı telefon nakliyatı yapılırken, satışı gerçekleşen 136 milyon cihazın Android tabanlı olduğu ifade edildi.

Pazar payına bakıldığında da Google ve Apple’ın geçen yıla göre artış yakaladığını görüyoruz. Google, 2011 yılı üçüncü çeyreğine göre yüzde 17,5 oranında artış yakalarken, Apple’da bu durum yüzde 1,1 oranında gerçekleşti. Android’in bu denli büyük bir artış yakalamasının altında, yeni çıkan modellerin başarısı olsa da Apple’ın iPhone 5 modeliyle beklentileri karşılayamaması da bu yükselişin en önemli sebepleri arasında yer alıyor.