Mobil 18 MAYIS 2012 / 16:28

Samsung 8.8 milyon dolara mSpot'u satın aldı

Samsung 8.8 milyon dolara mSpot'u satın aldı

Mobil bulut içerik hizmetleri sunan mSpot artık Samsung için faaliyetlerini sürdürecek. Böylece şirket, bulut üzerinden müzik ve video yayını yapma konusundaki niyetini gösterdi.Yapılan açıklamada, bu satın almayla birlikte Samsung cihazlarından kullanıcılara, bulut üzerinden müzik, video ve radyo gibi eğlenceli multimedya deneyimi sunulurken; mSpot’un bulutla gelen çözümleri daha geniş ve global ölçekte yaygınlaştırılmış olacağı bilgisi verildi. Mobil ve tablet cihazlara yönelik hizmetleri daha da güçlendirecek bu birliktelik sayesinde eğlence servisleri, Samsung’un duyurusunu yeni yapacağı mobil cihazlara yüklenmiş olarak gelen, önemli standart özelliklerden biri olacak.

2005 yılında kurulan mSpot, bulut üzerinde barındırdığı müzik ve filmlerin mobil cihazlardan takip edilmesini sağlayan hizmetler sunuyor. Daha çok donanım üreticisi olarak bilinen Samsung, böylece içerik konusundaki ciddiyetini de göstermiş oldu.

Samsung Electronics Medya Çözümleri Merkezi Kıdemli Başkan Yardımcısı TJ Kang konuyla ilgili açıklamasında “mSpot müşterilerimize, sınıfının en iyi bulut ve akımla (streaming) gelen eğlence deneyimlerini sunma vizyonumuzu paylaşıyor ve bu vizyonu mükemmel bir mühendislik ekibinin ürettiği, kusursuz teknik çözümlerle destekliyor” dedi.

mSpot CEO’su Daren Tsui ise, “Samsung, küresel erişimi ve üstün teknolojili cihazlarıyla benzersiz bir şirket… Kaynaklarımızı birleştirerek, mobil cihazlar alanında, bulut hizmetlerinin de katkılarıyla medya tüketimini yeniden tanımlamayı hedefliyoruz” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun