Mobil 05 KASIM 2012 / 14:54

Samsung 5 ayda 30 milyon Galaxy S III sattı

Samsung 5 ayda 30 milyon Galaxy S III sattı

Samsung, satışa sunulmasından sadece 5 ay geçmesine karşın Galaxy S III modelinin 30 milyon satış rakamına ulaştığını duyurdu. Resmi tanıtım sonrası 10 milyon ön sipariş alarak, 3 aylık gibi kısa bir süre içerisinde 20 milyon barajını aşan telefon, beklentileri aşarak normalde yıl sonu ulaşılması beklenen 30 milyon satış rakamına 5 ay sonunda ulaştı.

Geçtiğimiz yaz düzenlenen Londra Olimpiyatları’nın resmi sponsoru Samsung’un reklam yüzü olan Galaxy S III ilk olarak çakıl mavisi ve mermer beyazı seçenekleri ile satışa sunulmuştu. Devamında siyah, kahverengi, gri ve kırmızı renk seçenekleri de seriye dahil edilmişti.

Serinin bir önceki modeline bakıldığındaysa, Galaxy S III’ün, Galaxy S II’ye göre üç kat daha fazla satıldığını görüyoruz. Her iki cihazın da piyasaya çıkış tarihi üzerinden 150 günlük satış rakamları kıyaslandığında Galaxy S II’nin 10 milyon adet, Galaxy S III’ün ise yaklaşık 30 milyon adet sattığı görülüyor.

Akıllı telefon pazarındaki Apple’ın son modeli iPhone 5’in satış rakamlarına baktığımızda geçen 4 çeyrekte 26,9 milyon telefon satıldığı görülüyor. En önemli rakibini satış rakamlarında geride bırakan Samsung’un yılın kalan döneminde de bu istikrarlı yükselişi sürdürüp, sürdüremeyeceğini merakla bekliyoruz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun