Mobil 05 KASIM 2012 / 14:54

Samsung 5 ayda 30 milyon Galaxy S III sattı

Samsung 5 ayda 30 milyon Galaxy S III sattı

Samsung, satışa sunulmasından sadece 5 ay geçmesine karşın Galaxy S III modelinin 30 milyon satış rakamına ulaştığını duyurdu. Resmi tanıtım sonrası 10 milyon ön sipariş alarak, 3 aylık gibi kısa bir süre içerisinde 20 milyon barajını aşan telefon, beklentileri aşarak normalde yıl sonu ulaşılması beklenen 30 milyon satış rakamına 5 ay sonunda ulaştı.

Geçtiğimiz yaz düzenlenen Londra Olimpiyatları’nın resmi sponsoru Samsung’un reklam yüzü olan Galaxy S III ilk olarak çakıl mavisi ve mermer beyazı seçenekleri ile satışa sunulmuştu. Devamında siyah, kahverengi, gri ve kırmızı renk seçenekleri de seriye dahil edilmişti.

Serinin bir önceki modeline bakıldığındaysa, Galaxy S III’ün, Galaxy S II’ye göre üç kat daha fazla satıldığını görüyoruz. Her iki cihazın da piyasaya çıkış tarihi üzerinden 150 günlük satış rakamları kıyaslandığında Galaxy S II’nin 10 milyon adet, Galaxy S III’ün ise yaklaşık 30 milyon adet sattığı görülüyor.

Akıllı telefon pazarındaki Apple’ın son modeli iPhone 5’in satış rakamlarına baktığımızda geçen 4 çeyrekte 26,9 milyon telefon satıldığı görülüyor. En önemli rakibini satış rakamlarında geride bırakan Samsung’un yılın kalan döneminde de bu istikrarlı yükselişi sürdürüp, sürdüremeyeceğini merakla bekliyoruz.