Mobil 05 EYLÜL 2011 / 14:15

Samsung’tan her platforma uygun iletişim hizmeti geliyor

Samsung ChatOn ile bedava iletişim geliyor

Samsung ChatON, mobil cihazlarda içerik ve konuşma paylaşımı sağlayan eğlenceli ve ücretsiz küresel iletişim servisi kullanıcılara sunuluyor.Samsung, herhangi bir cep telefonuyla anında ücretsiz mobil iletişim kurma olanağı sağlayan servisi ChatON’un tanıtımını gerçekleştirdi.

ChatON, Samsung’un belli başlı tüm telefon platformlarında çalışan küresel mobil iletişim hizmeti olma özelliği taşıyor. ChatON, çoklu platformlarda çalışma özelliği sayesinde tüketicilerin arkadaşları ve aileleriyle cihaz platformu ne olursa olsun anında metin, görüntü, el yazısıyla alınmış notlar ve video paylaşmasını mümkün kılıyor. Kullanıcılar, grup sohbeti yapabiliyor, ağ istemcisi ise cep telefonu ve PC arasında kolayca içerik ve konuşma olanağı sağlıyor.

ChatON 20’den fazla ülkede 62 dili destekleyen iki işlev seçeneğine sahip. Temel işlevsellik seçeneği basit ve kolay kullanımı tercih eden özellikli telefon kullanıcılarına hitap ediyor ve metin, resim, takvim ve kontakların kolay erişilebilir bir istemci aracılığıyla paylaşılmasını sağlıyor.

Akıllı telefon kullanıcıları ise ileri işlevsellik seçeneği sayesinde daha zengin iletişim kurabiliyor, İletişim Sıralaması özelliği ile arkadaşlarıyla hangi sıklıkta görüştüklerini görebiliyor ve arkadaşlarının profil sayfalarına mesaj bırakabiliyor. Kullanıcılar aynı zamanda el yazısı metin, ses dosyası ve arka plan görüntüsü ekledikleri “Animasyon mesaj” ile kendi içeriklerini oluşturabiliyor. Her konuşma penceresindeki fotoğraf ve videolar, otomatik oluşturulan içerik paylaşım özelliği “Trunk” üzerinden görülebiliyor.ChatON kullanıcıların sosyal gruplarını büyütmelerini, mobil cihazlarıyla anında ve esnek şekilde sosyalleşmelerini sağlıyor. Kullanıcılar ChatON’dan küresel ölçekte ücretsiz faydalanabiliyor ve dünyanın her yerindeki arkadaşları ve aileleriyle ücretsiz ve kolay iletişim kurabiliyor.

Samsung Electronics Medya Çözümleri Merkezi Başkanı Ho Soo Lee, "Samsung ChatON, yakında satışa sunacağımız telefonlara ve piyasadaki belli başlı tüm telefonlara bağlanarak mobil iletişimi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Dünyanın her yerinde kullanıcılar istedikleri kişiyle istedikleri formatta daha kolay ve daha zengin interaktif iletişim kurabilecek. Bu, mobil iletişimin yeniden icat edilmesi ve demokratikleşmesi anlamına geliyor” dedi.

Samsung ChatON kademeli olarak tüm akıllı telefonlarda, tabletlerde, dizüstü kişisel bilgisayarlarda ve IFA 2011’de tanıtılan yeni çıkacak cihazlar dahil Samsung özellikli telefonlarda kullanılabilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun