Mobil 14 MAYIS 2012 / 17:33

Şampiyonluk maçı veri trafiğini 4 kat arttırdı

Şampiyonluk maçı veri trafiğini 4 kat arttırdı

12 Mayıs günü oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi yaşattığı büyük heyecanın yanı sıra, gün içindeki veri trafiğini de oldukça arttırdı.12 Mayıs akşamı oynanan ve sonucunda Galatasaray'ın şampiyonluğunu ilan ettiği derbi maçı, veri trafiğinde de olağan dışı hareketliliğe sebep oldu. Avea'nın stat içi ve çevresine hizmet veren sahalardan aldığı verilere göre, aboneler bir önceki hafta sonu ortalamalarına göre 7 kat fazla konuşurken, veri trafiğini 4 katın üzerinde arttırdı.

Maç öncesi saatlerinde ve maç sonrası saatleri içerisinde konuşma, veri ve kısa mesaj kullanımı oldukça yoğunlaşırken, aboneler, kısa mesaj servisini de çok yoğun bir şekilde kullanarak 114 milyona çıkardılar. Kısa mesaj servisi en yüksek seviyeye 21-22 saatleri arasında ulaşırken, veri kullanımı en yüksek seviyesine 23-24 saatleri arasında ulaştı. Aboneler, sosyal ağları da çok yoğun bir şekilde kullanırken, 3G veri trafiği normal ortalamasının 4,3 katına ulaşarak 38,73 GB'a çıktı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun