Mobil 11 TEMMUZ 2011 / 11:40

S3 artık HTC için çalışacak

Bir zamanların gözde grafik işlemci üretcisi S3 HTC tarafından satın alındı.Akıllı telefon alanında son dönemde büyük bir başarı yakalayan HTC, görünen o ki, konusunda uzman şirketleri bünyesinde toplayarak yeni telefonları ve tablet bilgisayarlarında teknolojik anlamda yükselmeyi planlıyor. Geçtiğimiz haftanın son günlerinde S3 HTC bünyesine katıldı.

Tayvanlı üretici, yılların grafik işlemci üreticisini 300 milyon dolara satın aldı. HTC’nin grafik donanımı konusundaki tecrübesini kullanacağı S3 aynı zamanda pazara da ürün sunmaya devam edecek. Yani S3 bundan sonra öncelikli olarak HTC’ye, geri kalan gücüyle de pazara yönelecek.

S3 Grafik CEO’su Dr. Ken Weng, S3’ün ürünlerinin dünya çapında 1 milyardan fazla bilgisayar, oyun konsolu ve mobil cihazda kullanıldığını belirtti ve geçiş sürecinin 2011 yılı sonuna kadar tammalanmasının hedeflendiğini söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun