Mobil 14 ARALIK 2012 / 12:19

Ruslar akıllı telefon savaşına çift ekranla giriyor

Ruslar akıllı telefon savaşına çift ekranla giriyor

2012 yılında yeni oyuncular ve işletim sistemlerinin girmesiyle birlikte rekabetin iyice arttığı akıllı telefon pazarına bir oyuncu da Rusya’dan geliyor. Rus teknoloji şirketi Yota’nın 2013 yılının ikinci yarısında çift ekranlı bir akıllı telefonu piyasaya sürmesi bekleniyor. Android işletim sistemine sahip olacak telefon, bir LCD ekran ve e-mürekkep teknolojisiyle üretilmiş siyah-beyaz başka bir ekrana sahip olacak .

Daha az enerji tüketmesiyle bilinen e-mürekkep teknolojisiyle birlikte kullanıcılarına daha uzun bir pil ömrü vadeden telefonun 4,3 inç ekran büyüklüğünde olması bekleniyor. E-mürekkep teknolojisinin telefonun ekranlarından birinde kullanılmasıyla birlikte kullanıcılar, şarjlarının çok az olduğu acil durumlarda telefonun bu ekranından faydalanabilecekler.

4G özelliğine de sahip olacak telefonun üst düzey Android telefonlarla benzer özelliklere sahip olacağı açıklandı. Geliştirilen prototipi tanıtan Yota CEO'su Vladislav Martynov " Farklı olsun diye bu telefonu yarattık. Bugün telefonların çığu sıkıcı ve kutu gibi. Bizim telefonumuz kalıpların dışına çıkmak isteyenlere hitap ediyor" diye konuştu.

Yota'nın verdiği bilgiye göre firma daha adı belli olmayan telefon üzerinde 2 yıldır çalışıyor. Şu anda telefonla gelecek 5 uygulamanın testleri gerçekleştiriliyor. Söz konusu akıllı telefon daha çok ürettiği modemlerle tanınan Yota'nın ilk telefonu olacak.

Yota'nın çift ekranlı telefonunun prototipi hakkında hazırlanan bir videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mnO0p5XAl9Y[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun