Mobil 24 AĞUSTOS 2011 / 11:00

RIM, yeni BlackBerry 7 OS işletim sistemine sahip BlackBerry Curve akıllı telefonlarını duyurdu

Yeni BlackBerry Curve serisi akıllı telefonlar duyuruldu

BlackBerry 7 OS işletim sistemiyle gelen yeni Curve serisi, kullanıcıya akıcı bir mobil sosyal deneyim vaadi sunuyor. Doğal olarak markanın alamet-i farikası haline gelen mobil e-posta işini de ihmal etmeden.Research In Motion (RIM), BlackBerry 7 OS işletim sistemine sahip 3 yeni BlackBerry akıllı telefonunu duyurdu. Yeni BlackBerry Curve 9350, BlackBerry Curve 9360 ve BlackBerry Curve 9370 akıllı telefonlar, dünya genelinde popüler olan BlackBerry Curve ailesine yeni katılan modeller arasında yer alıyor.

Yeni BlackBerry akıllı telefon modelleri, telefonlarını veya mevcut BlackBerry Curve akıllı telefonlarını kullanımı kolay, daha kapsamlı özelliklere sahip, sosyal ağ bağlantılı, uygun fiyatlı bir akıllı telefonla değiştirmek isteyen kullanıcı kesimi için özel olarak tasarlandı.

RIM Başkan ve Co-CEO’su Mike Lazaridis, söz konusu yeni modellerin BlackBerry Curve serisinin başarısını katlayacağına inandığını belirtti. Lazaridis sözlerine söyle devam etti: “Yeni BlackBerry Curve akıllı telefonlar mevcut Curve kullanıcılarının yanı sıra gelişmiş özelliklere sahip bir telefon arayışında olan milyonlarca kullanıcıya üstün performansıyla benzersiz bir mobil sosyal deneyim sunuyor.” (ed: yılların e-posta telefonu sosyal medya telefonuna mı dönüşüyor ne?)

Gelişmiş donanım özellikleriyle geliyor


Yeni BlackBerry Curve akıllı telefonlar hızlı yazım deneyimi sunmak için rahat bir klavyeye ve kolay yönetim için optik kaydırma kontrolüne sahip. Yeni seri GPS ve Wi-Fi desteğinin yanı sıra, fotoğraf çekip sosyal ağlarda anında paylaşma olanağı sunan flaşlı ve video kayıt özelliğini barındıran 5 megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip. Telefonlar MicroSD/SDHC yuvası ise 32 GB’a kadar hafıza kartlarını destekliyor.

BlackBerry 7 OS işletim sistemine sahip yeni BlackBerry Curve akıllı telefonlar, iyileştirilmiş işlemci, ekran ve hafıza gibi güçlü donanım özelliklerinin yanı sıra birçok yeni kabiliyeti beraberinde getiren NFC (Near Field Communications) desteği de sunuyor. NFC'nin en büyük nimetleri arasında mobil ödeme geliyor.

Yeni nesil BlackBerry 7 OS ile iş ve özel hayat birbirinden ayrılıyor

BlackBerry 7, daha hızlı ve akıcı bir web tarama deneyimi sağlamak amacıyla gelişmiş WebKit tarayıcı motorunun iyileştirilmiş performansı ile yeni BlackBerry Curve akıllı telefonlarındaki donanım özelliklerini bir arada sağlayan bir BlackBerry tarayıcısı sunuyor.

BlackBerry 7 işletim sistemi artırılmış verimlilik ve uyumluluk için yüklenmiş olarak sunulan çok sayıda uygulamaya ve bütünleşik işlevlere sahip. Güçlü doküman düzenleme özelliği ve cihazın içine yüklenmiş olarak gelen PDF doküman görüntüleme özelliğiyle Documents To Go’nun Premium versiyonu artık ücretsiz olarak BlackBerry akıllı telefonlarda sunuluyor.

Telefona yüklenmiş olarak gelen BlackBerry Protect uygulaması ise, kişisel bilgilerin bulut ağında yedeklenmesi ve güvende olmasıyla kullanıcılara rahat nefes aldırıyor.

2 Mayıs 2011’de duyurulan ve şirketlerin BT departmanlarının ileri güvenlik ve BT kontrollerinden ödün vermeden kullanıcıların hem işte hem de özel hayatlarında BlackBerry akıllı telefon deneyiminden tamamıyla yararlanmalarını sağlayan BlackBerry Balance, artık BlackBerry 7’ye sahip BlackBerry akıllı telefonlara entegre olarak geliyor. Ayrıca kapsamlı araştırma yeteneklerine sesle araştırma özelliği de eklendi. Kullanıcılar artık internette veya telefonlarında yapmak istedikleri herhangi bir araştırmayı sesle yapabiliyor

Güncellenmiş Social Feeds (2.0) uygulaması ise sosyal medyadan, podcast yayınlarından ve sık kullanılanlardan gelen güncellemelerin tümünü bir arada görüntüleme olanağı sunuyor. Yeni BlackBerry akıllı telefonları için Facebook 2.0 uygulaması, telefon sahibinin Facebook’ta yer alan arkadaşlarıyla gerçek zamanlı iletişimde olmalarını sağlayan Facebook chat ve BBM bütünleşmesini sağlıyor.

Ne zaman gelecek?

BlackBerry Curve 9250, 9360 ve 9370 akıllı telefonlarının Kanada’daki operatörlerle Ağustos ayı içerisinde, dünya çapındaki diğer operatörlerle ise Eylül ayından itibaren sunulması bekleniyor.

Tarih ve cihaz fiyatlandırma bilgileri ise RIM’in iş ortakları ile birlikte önümüzdeki dönemlerde duyurulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun