Mobil 06 AĞUSTOS 2012 / 10:43

RIM'den değişime yönelik ilk işaretler: "Bir ara Android'e geçmeyi düşündük"

RIM'den değişime yönelik ilk işaretler

RIM CEO'su Thorstein Hein, akıllı telefon pazarında zor günler yaşayan şirketin bir dönem işletim sistemine yönelik radikal bir karardan son anda vazgeçtiğini açıkladı. Son dönemde Android ve iOS işletim sistemlerinin oldukça gerisinde kalan BlackBerry cihazlarının üreticisi olan RIM'in CEO’su Thorsten Hein, yaptığı son açıklamalarda şirketin büyük bir değişiklikten son anda vazgeçtiğini duyurdu.

Hein, yaptığı açıklamada geçmişte bir dönem Android işletim sistemine cihazlarında yer vermek istediklerini ama kendi sistemlerine önem vermeyi tercih ederek bu düşünceden vazgeçtiklerini söyledi. Hein, sistem değişikliğini ciddi ciddi düşündüklerini fakat önemli bir fark yaratmayacağına karar vererek değişiklikten vazgeçtiklerini belirtti. Bu sayede kendi işletim sistemlerine daha fazla odaklanarak geliştirme imkanı yakaladıklarının da altını çizdi.

Bununla birlikte özellikle BlackBerry 10 işletim sisteminin çıkış tarihinin sürekli ertelenmesi ve akıllı telefon pazarında yaşanan hızlı düşüş, RIM’i biraz paniğe sürüklemiş gibi görünüyor.

Thorsten Hein'ın durduk yere böyle bir açıklaması yapması şirketin yakın gelecekte kendi işletim sistemine sahip cihazların yanı sıra Android işletim sistemli cihazları çıkartacağının da habercisi olabilir.

Bekleyip görmekte fayda var.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun