Mobil 19 KASIM 2012 / 15:10

RIM BlackBerry Partners'ı hayata geçirdi

RIM, yazılım satıcıları, sistem sağlayıcıları, hosting firmaları ve kurumsal danışmanlık şirketlerinin yanı sıra kurumlara yönelik BlackBerry 10 uygulamaları geliştirmek isteyen uygulama geliştiricileri desteklemeyi amaçlayan "BlackBerry Partners" portalının açıldığını duyurdu. Kurumsal müşterilere yönelik BlackBerry Alliance Programı’nın devamı niteliğindeki BlackBerry Partners, RIM satış olanaklarına erişim ve müşterilerin geliştirdikleri en son teknolojiler gibi güncel haberler sunuyor. İç pazarda talebi artırmaya yönelik pazarlama taktiklerinin de yer aldığı portal aynı zamanda, ileri seviye teknik destek ve test için önsürüm cihaz ve yazılımlar da içeriyor. Üyeler, önsürüm yazılım ve donanımlara erişimin yanı sıra teknik ve ticari olanaklar ile üyeler arasında etkileşim imkanı sunan portaldan ücretsiz olarak faydalanabilecekler.

Konuyla ilgili konuşan RIM Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Derek Peper, kurumsal müşterilerden gelen görüşler çerçevesinde BlackBerry 10’a yönelik uygulamalar geliştirdiklerini söyledi. Peper, bunun yanı sıra müşterilerine fikir ve çözüm önerilerini kendi aralarında da paylaşabilecekleri bir forum sağlamayı hedeflediklerinin de altını çizdi.

New Toronto Group olarak BlackBerry Partners’dan çok memnun olduklarını belirten NTG Başkanı Glenn James, blackBerry 10'in piyasaya çıkmasıyla birlikte yeni iş olanaklarının yaratılacağını ifade ederken, Partners uygulamasıyla birlikte sundukları hizmetleri BlackBerry ekosistemindeki kurumsal uygulama geliştiren üyelere gösterebileceklerinin altını çizdi.

BlackBerry Partners portalı ile ilgili daha fazla bilgi ya da kayıt olmak için bu adresi kullanabilirsiniz.

19 Kasım Pazartesi günü, web üzerinden yeni programa dair bir dizi seminer gerçekleştirilecek. Seminere kayıt olmak için bu adresi kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun