Mobil 14 ŞUBAT 2011 / 17:22

PlayStation Phone nihayet geldi

Sony Ericsson devam eden Dünya Mobil Kongresi’nde uzun süredir PSP Phone diye konuşulan Xperia Play telefonu tanıttı.PSP oyun sisteminin dahil olduğu ilk akıllı telefon olarak nitelendirilen Xperia Play nihayet gün yüzüne çıktı. Sony Ericsson’ın Dünya Mobil Kongresi’nde tanıttığı telefon, pek çok üründen daha fazla dikkat çekerek tüm ilgiyi üzerinde topladı.PSP’nin gücünü arkasına alan telefon oyundan yana iddialı olan diğer tüm akıllı telefonların önüne geçme iddiasıyla geliyor.  Akıllı telefon olmanın yanı sıra taşınabilir oyun konsolu özelliği taşıyan telefonun teknik özellikleri ise hayli iddialı.Android 2.3 Gingerbread işletim sistemine sahip akıllı telefon, Qualcomm'un 1 GHz Snapdragon işlemcisiyle güçlendirilmiş. 3D oyun keyfi yaşatan telefon 400MB RAM ve 32 GB’a kadar yükseltilebilen MicroSD depolama alanına sahip. 5.1 megapiksel flaş kamera, GPS, Bluetooth 2.0 ve 802.11 Wi-Fi bağlantısıyla gelen Xperia Phone’un 4 inçlik çoklu dokunmatik ekranı var. Görüntü itibariyle de son derece zarif duran telefon, standart klavyedense PlayStation stili kontrol ve tuş takımları ile dikkat çekiyor.

Oyun çeşidinin bol olacağı platformda, Electronic Art's Fifa serilerinden, Assassin's Creed, the Sims ve Dungeon Defender’a kadar pek çok farklı kategorideki oyunu bir arada bulmak mümkün.Siyah ve beyaz olmak üzere iki ayrı renk seçeneği ile Mart ayında satışa sunulacak SonyEricsson Xperia Play'in fiyatına ilişkin ise henüz bir bilgi yok.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun