Mobil 03 MART 2011 / 12:49

Playbook için geri sayım devam ediyor

Playbook için geri sayım devam ediyor

Research In Motion (RIM), yakında BlackBerry PlayBook’u Amerika’da tüketicilere sunmaya hazırlanıyor. Bu konuda ilk haberi, çeşitli kaynaklara dayandırarak veren Boy Genius Report (BGR), PlayBook’un 10 Nisan’da piyasada olacağını açıkladı.

RIM ise konu hakkında sessizliğini korumayı tercih ediyor. Geçtiğimiz sonbaharda tableti ilk duyurduğu zaman da şirket, sadece ‘ürünün 2011 başlarında pazarda olacağını’ açıklamakla yetinmişti.PlayBook’ta 7 inç ekran ile, önde ve arkada kameralar olacak. Ürün, 1GHz çift çekirdek işlemciyi ve en önemlisi de, RIM’in yeni Tables OS yapısını destekleyecek. İşletim sistemi, RIM’in geçtiğimiz yıl satın aldığı QNX Software tarafından geliştirildi.Şirketin geçtiğimiz ay katıldığı Dünya Mobil Kongresi’nde açıkladığı, biri LTE, diğeri de HSPA+ bağlantısı sunan iki tablet modelinin de yılın ikinci yarısında pazarda yerini alması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun