Mobil 15 AĞUSTOS 2012 / 09:39

Pinterest’in Android ve iPad uygulaması çıktı

Pinterest’in Android ve iPad uygulaması çıktı

Son dönemin popüler sosyal medya girişimi Pinterest, Android tabanlı akıllı telefonlar ve iPad için uygulama çıkardığını duyurdu.Daha fazla görsellik barındıran, kullanıcıların kendi vitrinlerini oluşturmalarını sağlayan Pinterest, mobil ortamlarda bulunmak için önemli bir adım attı. ComScore rakamlarına göre, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında bir milyon üyesi bulunan sosyal ağın 2012 Temmuz’unda kullanıcı sayısı 23 milyonu aştı.

Android kullanıcıları tarafından en fazla beklenen uygulamaların başında yer alan Pinterest’in henüz gelir sağlayıcı bir yapısı bulunmasa da aldığı 100 milyon dolarlık yatırımla değerini 1.5 milyar dolara kadar çıkarmayı başardı.

Pinterest’in de önümüzdeki dönemde halka arz olan sosyal medya şirketlerinden biri olması bekleniyor. Hisseleri 38 doların altına düşen Facebook’un yavaşlayan gelir artışı ve uzun dönemde elde edebileceği gelir yeteneklerinin sorgulanması şu sıralar sıkça gündeme geliyor.

Geçtiğimiz hafta Pinterest, davet usulünden vazgeçerek sistemi herkese açmıştı. Uygulamanın detayları için http://itunes.apple.com/gb/app/pinterest/id429047995?mt=8 adresini kullanabilirsiniz.

Uygulamanın fotoğraflarını büyütmek için üzerlerine tıklayabilirsiniz.

iPad görüntüsü

Android görüntüsü