Mobil 15 AĞUSTOS 2012 / 09:39

Pinterest’in Android ve iPad uygulaması çıktı

Pinterest’in Android ve iPad uygulaması çıktı

Son dönemin popüler sosyal medya girişimi Pinterest, Android tabanlı akıllı telefonlar ve iPad için uygulama çıkardığını duyurdu.



Daha fazla görsellik barındıran, kullanıcıların kendi vitrinlerini oluşturmalarını sağlayan Pinterest, mobil ortamlarda bulunmak için önemli bir adım attı. ComScore rakamlarına göre, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında bir milyon üyesi bulunan sosyal ağın 2012 Temmuz’unda kullanıcı sayısı 23 milyonu aştı.

Android kullanıcıları tarafından en fazla beklenen uygulamaların başında yer alan Pinterest’in henüz gelir sağlayıcı bir yapısı bulunmasa da aldığı 100 milyon dolarlık yatırımla değerini 1.5 milyar dolara kadar çıkarmayı başardı.

Pinterest’in de önümüzdeki dönemde halka arz olan sosyal medya şirketlerinden biri olması bekleniyor. Hisseleri 38 doların altına düşen Facebook’un yavaşlayan gelir artışı ve uzun dönemde elde edebileceği gelir yeteneklerinin sorgulanması şu sıralar sıkça gündeme geliyor.

Geçtiğimiz hafta Pinterest, davet usulünden vazgeçerek sistemi herkese açmıştı. Uygulamanın detayları için http://itunes.apple.com/gb/app/pinterest/id429047995?mt=8 adresini kullanabilirsiniz.

Uygulamanın fotoğraflarını büyütmek için üzerlerine tıklayabilirsiniz.

iPad görüntüsü





Android görüntüsü




" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun