Mobil 22 MART 2013 / 11:25

Pentagon BlackBerry kullanmaya devam edecek

Son dönemde ABD’de tartışma konusu haline gelen “ordunun hani telefonu tercih ettiği” konusuna son noktayı Pentagon koydu. Pentagon tarafından açıklanan mobil strateji raporuna göre mobil yönetim kapasitesinin içerisinde BlackBerry de olmak üzere birçok cihazla uyumlu olduğu belirtilirken, son dönemde BlackBerry telefonların kullanım dışı kalacağı konusundaki haberler de böylece yalanlanmış oldu.

Konuyu PCMagazine için değerlendiren Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yarbay Damien Pichart, mobil yönetim kapasitelerinin oldukça geniş olduğunu belirtti. Pichart, hali hazırda BlackBerry de dahil olmak üzere herhangi bir telefon modelini devre dışı bırakma planlarının olmadığının altını çizdi. Pentagon’un, BlackBerry ve iOS tabanlı akıllı telefon, tablet ve diğer cihazların yanı sıra, diğer işletim sistemlerini de değerlendirdiği de belirtildi.

Savunma Bakanlığı’ndan gelen bu açıklamalar özellikle Android ekosistemini heyecanlandıracak gibi görünüyor. Pichart’ın yeni stratejileri kapsamında birden fazla tedarikçiyle çalışacaklarını belirtmesi ve mobil cihaz yönetimlerini farklı iletişim sistemlerinde 100 bin cihazla uyumlu hale getireceklerinin vurgulaması BlackBerry ve Android için oldukça iyi bir haber.

Daha detaylı bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : android blackberry pentagon
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun