Mobil 11 MAYIS 2015 / 14:34

Park sorununa ilginç bir çözüm

Büyük şehirlerde park yeri bulma sıkıntısı giderek daha büyük bir sorun haline gelirken, ParkVAR uygulaması bu soruna ilginç bir çözüm getiriyor. ParkVAR sosyal park yeri paylaşım uygulamasıyla, kullanıcılar araçlarını park ettikleri yerleri park yeri arayan diğer kişilerle paylaşabiliyor ve birbirlerinin yerine park edebiliyor.ParkVAR uygulaması, sosyal park yeri paylaşım uygulaması olarak hayata geçirildi. Ücretsiz olarak kullanıma sunulan uygulama ilk etapta sadece İOS 8 tabanlı işletim sistemine sahip iPhone’lar üzerinde yayına sunuldu. Android uygulama ise yakında Google Play’de yerini alacak. ParkVAR, sosyal park yeri paylaşımı uygulaması, şehir içerisinde sürücülerin araçlarını park ettikleri yerleri, park yeri arayan diğer kişilerle paylaşması ve bu kişilerin birbirlerinin yerine park etmesi olarak tanımlanıyor. Üstelik her paylaşım için kullanıcılarına da hediye parky puan vererek kazandırıyor.

ParkVAR yetkilileri; şehir trafiğini oluşturan kullanıcıların yüzde 18'inin günde ortalama 12 dakika park yeri aramak için zaman harcadığını ve ParkVAR uygulamasının daha az zaman kaybı ve enerji tasarrufu sağladığını dile getiriyorlar.
ETİKETLER : ParkVAR
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun