Mobil 20 MART 2012 / 16:07

Para transferi için ya "salla" ya "dokundur"

Para transferi için ya "salla" ya "dokundur"

Yapı Kredi ve Garanti Bankası, yeni mobil uygulamalarıyla para transferini kullanıcılar için kolaylaştırmayı amaçlıyor. Garanti Bankası, AppStore’da yer alan CepBank uygulamasına, iki iPhone’un birbirine dokundurulması ile para transferi işlemi yapılmasını sağlayan “bump ile transfer” özelliğini de ekledi.

Yeni teknolojiyle birlikte, iki telefonun birbirine dokunması ile para gönderen ve alan kişilerin ekrana telefon yazmasına gerek kalmadan transfer işlemi gerçekleşiyor. Bu sayede zamandan tasarruf edilebildiği gibi kullanım açısından da rahatlık sağlanıyor.

Yeni uygulama hakkında bilgiler veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil, yeni çıkan teknolojileri takip edip, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmayı hedeflediklerini belirtti. Bu doğrultuda CepBank uygulamasına eklenen bump teknolojisiyle birlikte müşterilerin para transfer işlemlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde yapmalarına olanak sağladıklarını ifade etti.

Yapı Kredi'den 'Salla Yolla' uygulaması geldiYapı Kredi de benzer bu uygulamayla kullanıcılarının hayatını kolaylaştırdı.

“Salla Yolla” adındaki uygulamayla kullanıcılar, iPhone ya da Android telefonlarını sallayarak para transferi yapabiliyorlar. İki cihaz arasında iletişim kanalı kurarak veri transferi gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor.

Uygulamadan faydanalabilmek için hem alan hem de gönderen kişinin telefonunda Yapı Kredi iPhone ya da Android Mobil Bankacılık uygulamalarının yüklü olması gerekiyor. Bu aşamadan sonra her iki kullanıcı da Mobil Şube’ye giriş yapıp para transfer işlemini tamamlayabiliyorlar.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun