Mobil 08 NİSAN 2011 / 12:58

Pandora cebinizdeki ajan

Dikkat! Android yazılımı cebinize ajan sokuyor

Ünlü mobil uygulama Pandora’nın kullanıcısının kimlik ve konum bilgisini bir sunucuya gönderdiği ortaya çıktı.ABD’de federal araştırma jürisi, Pandora başta olmak üzere birçok uygulamayı kişisel gizlilik konusunda incelemeye aldı. Vercode’un analizlerine göre Pandora’nın gerçekten de kullanıcının izin verdiği bilgilerden daha fazlasını sunucularına gönderdiği anlaşıldı.

Ayrıca Android için hazırlanan versiyon, kullanıcının doğum tarihi, cinsiyeti, Android ID’si ve konum bilgilerini de reklam faaliyetleri yürüten çeşitli şirketlerle paylaşıyor. Bu bilgiler kullanılarak kişinin yaşam tarzı, kimlerle ilişkide olduğu, neleri sevdiği gibi bilgilere de ulaşılabiliyor. Vercode’un tüm analizlerine ulaşmak için tıklayın.
ETİKETLER : pandora veri çalıyor
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun