Mobil 17 HAZİRAN 2011 / 09:05

Panasonic’in Android tableti bu yıl geliyor

Daha çok kurumsal müşteriler için tasarlanan Toughbook, sahada çalışanlar, acil müdahale ekipleri ve benzer sınıflarda tablet kullanımını verimli hale getirmek istiyor.Panasonic yaptığı açıklamayla bu yılsonuna kadar Android tableti piyasaya süreceğini duyurdu. Kurumsal müşterileri hedef alan Toughbook, dayanıklı olması ve gün ışığında görünebilen ekranıyla öne çıkıyor.

Panasonic Solutions Başkanı Rance Poehler, “Kurumsal müşteriler tablet piyasasına oldukça ilgi gösteriyor ancak uygun çözümlerin eksikliğinden yakınıyorlar” dedi. Üretilen tabletlerin güvenlik, dayanıklılık ya da işlerde kullanılacak özellikler taşımadığını belirten Poehler, bu açığı kapatmak istediklerini ifade etti.

Tabletin tüm özellikleri bilinmese de daha dayanıklı olduğu açıklanan tabletin 10,1 inç XGA ekranı, tabletin arkasına yerleştirilebilen imza ve diğer yazılar için özel kalemi bulunuyor. Tabletin GPS desteğinin, 3G/4G bağlantı seçeneklerinin olacağı açıklandı. Ayrıca donanıma dahil edilmiş güvenlik özellikleri olacak.

Tablet üzerinde çalışacak Android işletim sisteminin hangi sürüm olacağının yanı sıra işlemci, bellek gibi detaylar henüz açıklanmadı. Toughbook’un 2011’in son çeyreğine yetişmesi bekleniyor.

ETİKETLER : panasonic tablet toughbook