Mobil 17 HAZİRAN 2011 / 09:05

Panasonic’in Android tableti bu yıl geliyor

Daha çok kurumsal müşteriler için tasarlanan Toughbook, sahada çalışanlar, acil müdahale ekipleri ve benzer sınıflarda tablet kullanımını verimli hale getirmek istiyor.Panasonic yaptığı açıklamayla bu yılsonuna kadar Android tableti piyasaya süreceğini duyurdu. Kurumsal müşterileri hedef alan Toughbook, dayanıklı olması ve gün ışığında görünebilen ekranıyla öne çıkıyor.

Panasonic Solutions Başkanı Rance Poehler, “Kurumsal müşteriler tablet piyasasına oldukça ilgi gösteriyor ancak uygun çözümlerin eksikliğinden yakınıyorlar” dedi. Üretilen tabletlerin güvenlik, dayanıklılık ya da işlerde kullanılacak özellikler taşımadığını belirten Poehler, bu açığı kapatmak istediklerini ifade etti.

Tabletin tüm özellikleri bilinmese de daha dayanıklı olduğu açıklanan tabletin 10,1 inç XGA ekranı, tabletin arkasına yerleştirilebilen imza ve diğer yazılar için özel kalemi bulunuyor. Tabletin GPS desteğinin, 3G/4G bağlantı seçeneklerinin olacağı açıklandı. Ayrıca donanıma dahil edilmiş güvenlik özellikleri olacak.

Tablet üzerinde çalışacak Android işletim sisteminin hangi sürüm olacağının yanı sıra işlemci, bellek gibi detaylar henüz açıklanmadı. Toughbook’un 2011’in son çeyreğine yetişmesi bekleniyor.

ETİKETLER : panasonic tablet toughbook
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun