Mobil 05 MAYIS 2009 / 08:25

Otomobillerde iPod bağlantısı aranıyor

Amerikan radyo dinleyicileri arasında düzenlenen ankette, kullanıcıların otomobillerde en çok hangi özellikleri aradığı ortaya çıktı.

Amerikan radyo dinleyicileri arasında düzenlenen ankette, kullanıcıların otomobillerde en çok hangi özellikleri aradığı ortaya çıktı.


Jacobs Media'nın 21 bin Rock radyo dinleyicisi ile gerçekleştirdiği ve çevrimiçi düzenlenen 5. Teknoloji Web Anketi (Technology Web Poll V), dinleyicilerin yüzde 12'sinin 2009'da yeni bir araç almayı ya da kiralamayı planladığını gösterdi.


Katılımcıların yüzde 46'sı her zaman Amerika yapımı otomobilleri tercih ettiklerini belirtirken, yüzde 18'i genelde yabancı markaları tercih etmelerine rağmen, artık Amerikan yapımı araç almayı planladıklarını söyledi.


Bir araçta sahip olmak isteyecekleri eğlence, müzik ve bilgi özellikleri sıralamaları istenen katılımcılar, AM/FM radyo (yüzde 87) ve CD çalar ( yüzde 82) özelliklerinin ötesinde, araçta iPod veya diğer MP3 çalarlarla bağlantı olmasını arzuladıklarını belirtti (yüzde 47). Uydu radyosu yüzde 16, GPS yüzde 24, DVD oynatıcı yüzde 18 ve HD radyo yüzde 9 oy aldı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun