Mobil 29 ŞUBAT 2012 / 14:32

Orange, Intel Atom destekli akıllı telefonunu tanıttı

Orange, Barcelona’da düzenlenen Mobile World Congress’te Intel Atom işlemciye sahip olan yeni akıllı telefonunu duyurdu. Orange Santa Clara kod adlı akıllı telefon, Intel referans tasarımına dayanıyor ve Intel Atom Z2460 işlemci üzerinde çalışıyor.Cihaz kullanıcılara, Intel çözümleri ile birlikte performans ve enerji tasarrufu konusundaki etkinliğinin yanı sıra hızlı tarama ve tepkisel kullanıcı deneyimini sunuyor . 123x63x9,99mm ölçülerinde ve 117 gram ağırlığındaki telefon 4,03 inç ekran ve 16 GB hafızaya sahip.

İlk olarak Android’in Gingerbread platformunda çalışacak olan cihaz, yaz aylarında Android Ice Cream Sandwich sürümüne yükseltilebilecek. Yüksek tanımlı video özelliği ve ses kalitesi vaadden cihaz, Orange TV, Dailymotion, Deezer, Orange Wednesdays, Your Orange ve Orange Gestures gibi Orange hizmetlerini de telefonla birlikte kullanıcılara sunacak.

Avrupa’da bu yaz pazara sunulacak cihazın ilk etapta İngiltere ve Fransa’daki kullanıcılara yönelik satışa sunulacağı belirtildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun